Rezopal Nedir?

Rezopal Etiket Nedir?

Rezopal etiket lazer markalama yöntemi ile yapılan bir üründür. Rezopal etiket nedir? Rezopal etikette boya ya da baskı uygulaması bulunmamaktadır. Birçok etiket çeşidinden bu yönüyle ayrılır. Üretim aşaması zor değildir; pratiktir ve renk yelpazesi oldukça geniştir. Rezopal etiketler özellikle iç mekanlar için çok uygun tercihler olmaktadır. Bunun başlıca nedeni ise çeşitli avantajlarına rağmen bu etiket çeşidinin dış hava koşullarına karşı dayanıklı olarak üretilmemesidir. Rezopal etiketler, yapılış teknikleri ve kullanım alanları ile ilgili olarak yazıda detaylı bilgi sunulacaktır.

Rezopal Etiket Nasıl Üretilir?

Rezopal etiket nedir? Rezopal etiketlerin hazırlanış yöntemi lazer markalamadır. Lazer markalama yönteminde malzemelerin lazer ışığı aracılığıyla etiketlenmesi söz konusudur. Malzeme kazınmaktadır ve altından bir renk çıkmaktadır. Kazınma sonucunda ortaya çıkan renk kullanılmaktadır. Lazer markalama yöntemi kullanıldığında boyama veya baskı işlemi yapılmamaktadır.
Lazer markalama işleminin en avantajlı yönlerinden bir tanesi çok hızlı olmasıdır. Ürün oldukça dayanıklı bir yapıdadır. Dış mekan kullanımı için uygun olmasa da iç mekanlarda oldukça gösterişli ve şık bir görüntü oluştururlar.
Rezopal etiket Ankara yapımında kullanılan madde ise çoğunlukla iki katlı dayanıklı yapıdaki plastiktir. Bu madde özellikle iç mekan etiketleri için uygun görülmekte ve tercih edilmektedir.

Rezopal Etiket Avantajları
Rezopal etiket kullanımının belirtilenlerden başka bir takım özellikleri ve avantajlarından da bahsedelim. Bu etiket türü için şu özellikler ön plana çıkar:

  • Rezopal etiket kimyasal bileşikler içermez.
  • Ağırlığı genellikle 1,5 gram/ cm3 ‘ten yüksektir; bu da ürünün sağlamlığını arttırır.
  • Mat bir yapısı vardır ve parmak izi tutmamaktadır.
  • Hammaddesi iki kat dayanıklı plastiktir
  • Lazer markalama yöntemi ile çok hızlı, boyasız ve baskısız olarak hazırlanabilir
  • Dış mekandan ziyade iç mekan kullanımına uygundur
  • Seri üretim için çok uygundur

Rezopal etiket nedir? Rezopal etiketin genel özellikleri bunlardır; maliyetleri de uygundur. En çok elektrik panoları, sembol etiketleri, makine talimatları, ulaşım araçlarındaki uyarı ve bildirim yazılarında kullanılmaktadır. Kullanım alanları daha da genişletebilir. Seri üretime de çok uygun ürünler oldukları için farklı sektörlerdeki kullanımı yaygınlaşmaktadır.